Cīņa ar nevēlamo apmatojumu — metodes un to efekts

nevēlams apmatojumsCīņa ar lieko apmatojumu ir sena, bet ik pa laikam parādās cerību stars, ka beidzot ir radīts kāds instruments vai metode, kas ļaus uzvarēt pavisam un aizmirst par spalvainām kājām padusēm un citām ķermeņa zonām. Kamēr tas vēl nav noticis, jums var noderēt daži padomi un ieteikumi, kas ļaus efektīvāk cīnīties ar lieko apmatojumu.

Ātram un efektīvām rezultātam — skūšanās

Kad no matiņiem ir jāatbrīvojas ātri, ar iespējami mazām izmaksām un ar garantiju, ka āda uzreiz būs gluda, tad labākais un pieejamākais risinājums ir skūšanās. Vajadzīgs tikai labas kvalitātes skuveklis, skūšanās putas un nedaudz brīva laika. Lai gan skūšanās sniedz tiešām gludās ādas sajūtu, kā arī reti kad rada apsārtumu un kairinājumu, tomēr tas ir īslaicīgs efekts. Bieži vien jau otrajā un trešajā dienā matiņi sāk ataugt, radot nepatīkamu efektu un vajadzību atkal tos skūt. Tāpēc skūšanos ieteicams izvēlēties kā ārkārtas risinājumu, nevis regulāru matiņu likvidēšanas metodi.

Gluda āda vairākas nedēļas — vaksācija un epilācija

Mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā, kad arī esam diezgan prasīgi pret savu izskatu, gribam efektīvus risinājumus arī cīņā ar matiņiem. Tāpēc lielākā piekrišana ir tādām matiņu likvidēšanas metodēm kā vaksācija un epilācija. To laikā matiņi tiek izrauti, nodrošinoties ar gludu ādu pat uz vairākām nedēļām. Ar laiku, regulāri vaksējot vai epilējot ādu, matiņi arī ataug arvien plānāki un nemanāmāki. Protams, jārēķinās ar izmaksām. Ik pēc dažām nedēļām jāmaksā par vaksāciju salonā vai arī jāiegādājas epilators, ko lietot mājās. Bet tas atmaksājas, ja ņem vērā ietaupīto laiku un iegūto efektu. Tomēr vaksācija un epilācija ir sāpīgas metodes, ne katrs tā spēj paciest.

Tiem, kuriem zems sāpju slieksnis — depilācijas krēmi

Tiem, kuriem ir izteikti zems sāpju slieksnis, kuri nespēj saņemties vaksācijai vai epilācijai, labāka izvēle ir depilācijas krēmi. Tos uzklāj uz ādas, atstāj iedarboties, bet pēc tam noņem ar speciālu lāpstiņu. Tas nav sāpīgi, kā arī sniedz efektu, kas var saglabāties ilgāk nekā noskūtai ādai. Tomēr jārēķinās, ka tas ādai ir kairinājums, bieži vien nākas sastapties ar alerģisku rekciju, apsārtumiem.

Ilgtošiem rezultātiem — lāzerepilācijas kurss

Vēl viena metode, ko var izmantot matiņu likvidēšanai jebkurā ķermeņa vietā, ir lāzerepilācija. Tā apvieno visas labākās citu metožu īpašības. Procedūra ir mazsāpīga, tā sniedz ilgstošu un paliekošu efektu, jo tiek likvidēts matiņa sīpols. Lāzerepilācija ir jāveic kursa veidā, kas arī sniegs ilgstošu rezultātu, kad par matiņiem varēs aizmirst uz tiešām ilgu laiku. Procedūra nerada ādai kairinājumu, nav ieaugušu matiņu riska. Lāzerepilācija ir izmantojama jebkurā vietā, arī uz sejas, kur citas metodes nav izmantojamas. Pēc tam, kad iziets kurss, atjaunojošo procedūru nepieciešams veikt vien reizi gadā. Vairāk par lāzerepilāciju uzzināsiet vietnē eraesthetic.lv.

Pareiza ādas kopšana

Neatkarīgi no tā, kāda matiņu likvidēšanas metode tiek izmantota, ir ļoti svarīgi pareizi kopt ādu, rūpēties, lai neveidojas iekaisumi, kas var radīt problēmas, arī neestētisku efektu. Āda ir regulāri jāskrubē, lai noņemtu atmirušās šūnas un izvairītos no ieaugušiem matiņiem. Tāpat ir arī jāgādā par ādas mitrināšanu un barošana, lai tā nebūtu sausa, nelobītos. Ja āda uz kādu no metodēm reaģē slikti, rodas iekaisumi, alerģija, ir jāpārtrauc to izmantot, meklējot citus risinājumus, kā cīnīties ar nevēlamo apmatojumu.