Cīņa un uzvara pār nagu sēnīti

uzvara pār nagu sēnīti un veseli nagiVeselību protam novērtēt tikai tad, kad ar to kaut kas vairs nav kārtībā. Bieži vien pie slimībām mūs noved arī pašu nevērība un neapdomība. Tādā veidā es tiku pie patiešām nepatīkamas un grūti ārstējamas kaites — nagu sēnītes. Kur es to dabūju? Publiskajā sporta centra, kur apmeklēju gan sporta nodarbības, gan baseinu.

Nesekoju pienācīgai higiēnas ievērošanai

Kā tad es pamanījos tikt pie nagu sēnītes? Es vienkārši biju pārgalvīga un bezatbildīga pret savu higiēnu sporta centrā, ko apmeklēju. Domāju, ar mani jau nu nekas tāds nevar atgadīties! Nagu sēnīte taču ir tikai tiem netīrīgajiem! Bet pietika ar to, ka es neizmantoju čības publiskā vietā, lai es jau pavisam drīz tiktu pie nagu sēnītes. Sēnītei īpaši patīk mitras un siltas vietas, tur tā var attīstīties ar lieliem apgriezieniem un pieķerties ikvienam, kurš nav padomājis, kā sevi pasargāt. Tā biju arī es, kas pārgalvīgi soļoja pa garderobi un dušu bez čībām, varbūt arī nometu savu dvieli ne tajā vietā, kur vajadzētu. Rezultātā iekūlos pamatīgā ķezā, kas ievilkās vairāku mēnešu garumā.

Svarīgi laikus pamanīt pārmaiņas nagos

Mana veiksme bija tā, ka es pārmaiņas nagā pamanīju laikus. Tas sāka palikt dzeltenīgs, sauss un plēkšņoties. Tā kā regulāri taisu pedikīru, tad pamanīju to. Man gan negribējās ticēt, ka tā varētu būt nagu sēnīte, bet aizdomas bija. Sapratu, ka nevaru riskēt un atstāt to pašplūsmā, cerot, ka tā nav taisnība. Tas varēja novest pie vēl briesmīgākām sekām, jo nagu sēnīte izplatītos arī uz citiem nagiem, es arī varēju aplipināt ar to citus cilvēkus. Tāpēc man pietika prāta jau pēc pirmajām aizdomām pierakstīties vizītei pie dermatologa.

Steigšus pie dermatologa!

Dermatologs ir tas ārsts, kurš var diagnosticēt nagu sēnīti, jo paņem naga paraugu un veic analīzes. Es dermatologu apmeklēju VCA klīnikā, kas man ir tuvu pie mājām, tajā apmeklēju daudzus citus speciālistus. Esmu apmierināta ar klīnikas pakalpojumiem, tāpēc arī dermatologs nebija jāmeklē nekur citur. Dermatologs veica analīzes. Manas sliktās izdomas apstiprinājās — tā bija nagu sēnīte, kas pagaidām bija tikai uz viena naga. Dermatologs apgalvoja, ka laicīga reaģēšana man ir aiztaupījusi lielākas problēmas, kas būtu, ja sēnīte pārņemtu vairākus nagus. Dermatologs man nozīmēja ārstēšanu, bija jāpērk zāles, kas tiešām pamatīgi patukšoja manu maku. Labi, ka man bija nelieli iekrājumi, citādi no saviem regulārajiem ienākumiem man nāktos krietni daudz iztērēt un rastos robs budžetā.

Ārstēšana var aizņemt vairākus mēnešus

Nagu sēnīte ne tik viegli padevās ārstēšanai, kopumā zāles nācās lietot četrus mēnešus, kamēr dermatologs apgalvoja, ka nav vairs bažu, ka nagā ir palikusi sēnīte. Tas bija nogurdinoši, nepatīkami un arī dārgi. Tāpēc es visus savus tuviniekus brīdināju, lai nepieļauj tādas kļūdas, kā pieļāvu es. Savas muļķības un neuzmanības dēļ tiku pie tik problemātiskas un dārgas kaites.

Tagad esmu paranoiska uz higiēnu, kas saistīta ar iespēju dabūt nagu sēnīti. Staigāju apkārt tikai ar savu dvieli, man vienmēr ir čībiņas, ko uzvilkt gan sabiedriskās vietās, gan pludmalē. Šī man bija dārga mācība, ko noteikti nevēlos atkārtot, tāpēc daru visu, lai sevi un savus tuviniekus pasargāt no šīs kaites.

It kā jau nagu sēnīte nav nekas traģisks, bet tas nav patīkami, tas ir dārgi, izbojā nagu izskatu. Vai tad tādas klapatas ir vajadzīgas? Galu galā arī ir iespēja, ka aplipināt ar šo kaiti arī citus. Tas tiešām nav patīkami. Tāpēc es iesaku ikvienam pievērst vairāk uzmanības higiēnas jautājumiem sabiedriskās vietās, it īpaši baseinos, pirtīs, pludmalēs, ģērbtuvēs un dušās.