Ir lietas, kurās vērts ieguldīt vairāk

Lietu un vērtības mērs šajā pasaulē ir nauda. Tas var patikt vai nepatikt, bet tā tas ir. Jo vairāk naudas, jo vairāk varam iegūt, nopirkt, saņemt pakalpojumus. Naudas apjoms, kas ir katra rīcībā, atkarīgs no daudziem faktoriem. Kādam ir vairāk, kādam mazāk. Un attiecīgi arī jālemj, kam ir vērts to tērēt, jo reti kuram jau ir tik daudz, lai tiešām bez domāšanas un izvērtēšanas atļautos visu, ko vien sirds kāro. Vairums cilvēku tomēr plāno savu budžetu, izvērtē prioritātes un lemj, kam šobrīd ir vērts novirzīt savus finanšu līdzekļus. Dažādi veidi, kā taupīt un uz ko taupīt, noteikti ir pazīstami katrā mājsaimniecībā.

 

Tomēr jāsaka, ka dažās jomās taupīšana un tie lētākie risinājumi nav tas prātīgākais lēmums.

Lielākas investīcijas dažās jomās tomēr atmaksājas, jo tas ir vērtīgs ieguldījums, kas atbrīvo gan no liekām raizēm, gan no izdevumiem nākotnē, kas beigu beigās šo lētāko risinājumu tomēr padara par dārgāku.

Veselība

Ieguldījumi savā veselībā un izskatā vienmēr atmaksās ar uzviju. Tāpēc jau sākumā labāk ieguldīt laiku, līdzekļus un pūles veselības uzturēšanā un profilaksē, lai nenonāktu pie vajadzības lietot zāles un veikt kādas nopietnas un dārgas, arī bīstamas, manipulācijas. Te ir runa arī par labiem speciālistiem. Labāk uzreiz doties pie zinoša speciālista, lai arī tas var izmaksāt vairāk.

 

Viena no veselības jomām, kur noteikti nauda ir tā vērta, ir zobārstniecība. Jāizvēlas profesionāli speciālisti, kuri nes par savu darbu atbildību, vienmēr sniedz tikai augstākās kvalitātes pakalpojumus. Zobārstniecība pati par sevi ir dārga joma, tāpēc cilvēki meklē lētākus risinājumus, tomēr nereti šie lētākie risinājumi nāk komplektā ar apšaubāmu darba kvalitāti, kas vēlāk tāpat noved pie jauniem izdevumiem. Zobi visam mūžam ir tikai vieni, tāpēc ir vērts ieguldīt visas pūles mutes veselības uzturēšanā un kvalitatīvā ārstniecībā. Laba zobārstniecība ir jāatrod un pie tās jāturas, lai arī tas neizmaksā maz, tomēr tas tiešām atmaksājas.

Apģērbs, apavi un aksesuāri

Lai gan šajā jautājumā noteikti ir daudz oponentu, tomēr uzskatu, ka investīcijas kvalitatīvā apģērbā, apavos un arī aksesuāros ir tā vērtas. Ja izveido pamata garderobi ar nelielu daudzumu kvalitatīvām lietām, tad tās kalpo ļoti ilgi, daudzus gadus bez nolietojuma pazīmēm. Jāizvēlas labi kombinējamas un no modes neizejošas lietas, kas ir vērtība pašas par sevi.

Tad atliek tikai ik pa laikam kolekciju papildināt ar kādu jaunu, bet arī kvalitatīvu un labi kombinējamu eksemplāru. Ilgtermiņā tās noteikti atmaksājas.

Izpārdošanās katru gadu atstājam milzīga summas, pērkam, pat neskatoties, vai mums to vajag. Daudzas no tām drēbēm uzvelkam vienu vai nevienu reizi. Par to pašu naudu varētu nopirkt dažas ļoti labas un kvalitatīvas lietas, ko velkam daudz, kas ir ērtas un izskatās ļoti labi.

Tas pats attiecas arī uz aksesuāriem. Piemēram, viena laba soma noteikti ir labāka izvēle par trijām sliktas kvalitātes somām. Arī kaudze lētas bižutērijas nevar izkonkurēt dažus kvalitatīvus eksemplārus, kādi ir zelta gredzeni, auskari, sudraba rotas un oriģinālas mākslinieku darinātas rotas ar dabīgajiem akmeņiem. Te jāatceras, ka mazāk ir vairāk. Kvalitāte tomēr stāv pāri kvantitātei. Skapī var būt pirms desmit gadiem iegādāta ādas jaka vai īsti džinsi, kas joprojām izskatās kā jauni. Kvalitatīvu apģērbu un apavus vienmēr var salabot un nēsāt atkal.