Izdevīgs piedāvājums — kā zināt, ka tas patiešām tāds ir?

Izdevīgus piedāvājumus, atlaides un vilinošus tekstus mēs ik dienu redzam sev visapkārt — internetā, presē, veikalu skatlogos un pie cenu zīmēm plauktos. Visi sola, ka varam kaut ko dabūt par daudz labāku cenu. Rodas sajūta, ka esam izredzēti, jo mums taču visu dod gandrīz par velti, ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem.

Tomēr piesardzīgajam un aizdomu pilnajam latvietim vienmēr ir prātā doma, ka viņu mēģina apmānīt. Un dažreiz šāda aizdomu ēna ir pat laba, jo tas ļauj kritiski izvērtēt piedāvājumus un patiešām saprast, vai tas “izdevīgais piedāvājums” patiešām tāds arī ir.

Daži padomi, pēc kādiem kritērijiem vērtēt piedāvājumus

Kāda ir preces vai pakalpojuma pamatcena

Vienmēr ir vērts pievērst uzmanību preču un pakalpojumu pamatcenām, it īpaši, ja tas ir veikals, kurā bieži iegriežaties. Nereti pārdevēji izmanto tādu taktiku, ka izpārdošanu laikā palielina preču sākotnējo cenu un tad uzliek lielāku atlaidi, lai radītu pircējam iespaidu, ka viņš ļoti ietaupa. Bet galu galā viņš samaksā tikpat, cik šī prece maksā jekurā citā laikā vai tikai nedaudz mazāk.

Kāda ir kilograma vai litra cena

Tāpat ir jāpievērš uzmanība tam, kāda ir preču cena kilogramā vai litrā, jo tikai tad to var adekvāti salīdzināt ar citiem piedāvājumiem. Iepakojumi un to svars var būt dažāds, košas cenas un vilinoši saukļi uzrunā, bet var pēc tam izrādīties, ka tomēr esat samaksājuši krietni vairāk, nekā gribētos par šādu daudzumu.

Kādu cenu piedāvā citi ražotāji un pārdevēji

Meklējot apģērbu, mēbeles, elektropreces vai citas nopietnākas lietas, ieteicams veikt cenu izpēti, noskaidrojot ko piedavā citi pārdevēji, kādas ir cenas, preču kvalitāte, atsauksmes. Te var noderēt dažādi cenu salīdzināšanas portāli. Tādā veidā ātri var saprast, kurš pārdevējs tikai izmanto izdevīgo cenu saukli, lai piesaistītu pircējus, bet kurš patiešām nodrošina labākas cenas.

Kvalitāte vai kvantitāte?

Mazāka cena nebūt nenozīmē, ka jums tagad šī lieta jāpērk, un pat vairākos eksemplāros. Padomājiet par savām patiesajām vajadzībām, kur un cik bieži pirkums tiks izmantots. Jāizvairās no pirkuma tikai pirkšanas pēc, tikai tāpēc, ka laba cena.

Tāpat jāatceras, ka kvalitāte ir pāri kvantitātei. Varbūt jums nevajag komplektu ar pieciem zemas kvalitātes T-krekliem, bet tā vietā labāk nopirkt vienu labas kvalitātes? Kvalitatīvas preces, kas arī izmaksā nedaudz vairāk, ilgtermiņā pat ir izdevīgāks pirkums, jo tās kalpo daudz ilgāk, tās arī tiek izmantotas biežāk. Ja parēķina vienas lietošanas reizes izmaksas, tad kvalitatīvs un dārgāks pirkums patiesībā ir izdevīgāks.

Aprēķini patieso ietaupījumu

Lai noskaidrotu patieso izdevīgumu, ieteicams arī nedaudz parēķināt. It īpaši, ja runa ir par lielākiem pirkumiem, arī finanšu pakalpojumiem. Pakalpojumu sniedzēji vilina ar skaļiem saukļiem, solot zemākās procentu likmes, izdevīgākos nosacījumus. Vienmēr ir vērts veikt reālus aprēķinus. Piemēram, pārkreditācija ir pakalpojums, kurš sola izdevīgākus nosacījumus un ietaupījumu. Vai tā būs tieši jūsu gadījumā — to vajag aprēķināt, nevis neapdomīgi mesties jaunās līgumsaistībās.