Ja ir auto, tad jārēķinās ar izdevumiem

Atkal jau remonts! Ar tādu situāciju noteikti pazīstams katrs autovadītājs, kuram ir spēkrats, kurš nav pēdējo gadu laikā jauns iegādāts auto salonā. Statistika liecina, ka vidējais auto vecuma Latvijā ir no 13 līdz 15 gadiem. Tad nozīmē, ka šīs automašīnas jau ir gana daudz pieredzējušas. Un mēs taču visi zinām, kādi ir Latvijas ceļi. Tāpēc varam nelolot ilūzijas par automašīnu tehnisko stāvokli un tām naudas summām, ko auto īpašniekiem ir jāatdod par auto remontu, lai vispār varētu piedalīties ceļu satiksmē un iziet tehnisko apskati.

Nebija auto, nebija problēmu

problēmasMēs ar vīru un diviem bērniem dzīvojam pilsētā, tāpēc vairākus gadus ļoti labi iztikām bez auto, tomēr bērnu dēļ sapratām, ka tas ir nepieciešams, jo vajadzēja arī uzlabot laika plānošanu un lietderīgu izmantošanu. Auto šajā jautājumā ir ļoti nozīmīgs, sniedz neatkarību un arī plašākas iespējas. Tāpēc tomēr nopirkām auto, lai gan neko īpaši jaunu nevarējām atļauties. Nopirkām auto, kas bija divpadsmit gadus vecs. It kā laba mašīna, apskate izieta.

Bet tad, kad reāli sākām braukt, liet degvielu un uzturēt auto, tad bijām šokā par to, cik daudz naudas tas prasa.

Skaidrs, ka ar nodokļiem un degvielu rēķinājāmies, bet tie nemitīgie braucieni uz servisu. Tad jānomaina viena detaļa, tad cita nodilusi, tad jāmaina eļļa, tad akumulators jāliek jauns. It kā nekā traģiska, bet nemitīgi izdevumi. Un regulāri jāiegulda ritošajā daļā, jo ceļu stāvoklis dara savu. Dažbrīd ar patīkamu nostaļģiju atcerējāmies laiku, kad nebija auto, jo atkrita vesels lērums problēmu.

Kā remontēt auto lētāk?

Tas mums ir aktuāls jautājums kopš tā brīža, kad tikām pie sava auto. Šajā laikā arī esam guvuši vairākas nepatīkamas mācības, kā arī atraduši veidus, kā iegādāties auto rezerves daļas lētāk. Ja vīrs zināja, kas jālabo vai jāmaina, kā arī bija pārliecināts, ka pats ar to tiks galā, tad uz servisu auto nevedām. Paši nopirkām vajadzīgās auto rezerves daļas vietnē https://www.trodo.lv/rezerves-dalas, kur ir pieņemamas cenas un plaša izvēle.

Tas tiešām samazināja tēriņus, jo servisā jau diezgan daudz arī jāmaksā par darbu, tāpat arī auto rezerves daļas uz vietas ir ar ievērojamu uzcenojumu, jo nopelnīt taču grib katrs. Vispār jau auto rezerves daļas sanāk pirkt regulāri, jo kādas ne tikai nolietojas, bet arī tiek sabojātas ceļa apstākļu dēļ. Pēc ziemas it īpaši nākas nomainīt vairākas auto rezerves daļas.

Ietaupīt uz remontu var arī tad, ja visus remontdarbus veic laikus, nevis novelk situāciju līdz brīdim, kad jau radušās vēl citas problēmas, kas liek auto atstāt malā uz ilgāku laiku, jo remonts var aizņemt vairākas dienas.

Pērkot auto, jādomā par finansēm

Pirms iegādāties auto un kādu konkrētu modeli, noteikti vajadzētu painteresēties, cik izmaksās konkrēta modeļa uzturēšana un remonts, jo arī auto rezerves daļas maksā atšķirīgi. Vienam modelim viena un tā pati detaļa var maskāt trīs vai vairāk reizes dārgāk nekā citam modelim. Jāparēķina, vai vispār pietiks līdzekļu, lai uzturētu auto labā kārtībā un drošu satiksmei. Pārāk daudzi auto vadītāji pret šīm lietām izturas vieglprātīgi, laikus neveicot remontu un apdraudot gan sevi, gan citus uz ceļa.