Kā jūtas tava āda?

adaĀda ir mūsu lielākais orgāns. Bet vai mēs ikdienā aizdomājamies par tās veselību un labsajūtu? Droši vien ne tik daudz, cik vajadzētu. Šķiet normāli iet pārbaudīt sirdi, galvu, plaušas vai kādus citus orgānus, bet vai ejam pie ādas ārsta jeb dermatologa, lai pārliecinātos par savas ādas veselību? Visticamāk, ka lielākā daļa cilvēku nekad savā mūža nav bijuši pie dermatologa. Ar ādas diskomfortu un problēmām cīnāmies paši, meklējam kādus līdzekļu vai arī vispār ignorējam šo savu ķermeņa aspektu. Kāpēc un par ko tad vajadzētu rūpēties, domājot par ādas veselību un labo izskatu?

  • Saule ar mēru un ar aizsardzību

Saules ietekme uz mūsu ādu ir ievērojama. Saule nelielās devās palīdz organismā veidoties D vitamīnam un citām vajadzīgām vielām. Bet, ja saules ietekme ir pārmērīga, ja netiek lietoti piemēroti saules aizsargkrēmi, tad saule ādai ir kaitīga. Slimības un problēmas gan neradīsies un nebūs pamanāmas jau vienā dienā, bet tās var sevi likt manīt pēc ilgāka laika. Ja regulāri sauļojaties, ja nelietojat saules aizsargkrēmu, neievērojat stundas, kurās labāk no saules izvairīties, pēc gadiem varat sastapties ar skarbo realitāti, ka esat iedzīvojušies kāda nepatīkamā slimībā. Viena no briesmīgākajām ir melanoma jeb āda vēzis.

  • Pārbaudi savas dzimumzīmes

Slimību ierosinātājs var būt ne tikai saules pārmērīga ietekme, bet arī dzimumzīmes ir riska faktors. Ja uz ķermeņa ir daudz dzimumzīmju, ja tās ir īpatnējas, ja tās maina formu, krāsu, palielinās, tad noteikti ir jāveic dzimumzīmju pārbaude. Tā ir jāveic pie dermatologa. Viņam ir vajadzīgās zināšanas un aprīkojums, lai dzimumzīmju pārbaude būtu ātra un efektīva, nosakot, vai ir pamats bažām. Regulāra dzimuzīmju pārbaude pat var izlābt dzīvību, jo ādas saslimšanu gadījumā izšķiroša ir laicīga diagnostika, lai ārstēšana būtu efektīva. Var līdzēt arī laicīga dzimumzīmju noņemšana: http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dzimumzimju-nonemsana.

  • Domā, ko smērē uz ādas

Visas dzīves garumā ir jādomā par to, ar kādiem līdzekļiem kopjat savu ādu, kādu kosmētiku izmantojat. Āda būs pateicīga, ja izvēlēsieties ekoloģiskus ādas kopšanas līdzeklus, kuru sastāvā ir pēc iespējas mazāk kairinošu vielu, parabēnu un citu nevēlamu sastāvdaļu. Ādas kopšanas gadījumā labāk ir mazāk un tīrāk. Tāpat ādas kopšanas paradumi un līdzekļi ir jāpielāgo savam ādas tipam un specifikai. Arī te būs noderīgs dermatologa padoms, jo ārsts varēs dot labas rekomendācija par to, kā atbilstošāk rūpēties tieši par jūsu ādu, kā novērst problēmas. Dabīgu kosmētiku var iegādāties daudzviet, tā vairs nav nekāda luksusa prece, pat visiem zināmajā veikalā Drogas un parastajos lielveikalos būs plašs klāsts labu ādas kopšanas līdzekļu.

  • Modernās ādas slimības

Šis tehnoloģiju, ražošanas un rūpniecības laikmets līdzi ir atnesis arī to, ka uz cilvēka ķermeni gan no iekšpuses, gan ārpuses iedarbojas ar vien vairāk dažādu vielu. Tas novedis pie tā, ka ādas saslimšanas ir kļuvušas daudz izplatītākas, tās kļūst agresīvākas un nomoka jau kopš dzimšanas. Atopiskais dermatīts, dažādas ekzēmas, kontaktdermatīts, psoriāze, nieze un citas problēmas, kas daudziem cilvēkiem jau ir ikdiena, lielā mērā izprovacētas no cilvēku dzīvesveida — pārtikas, kosmētikas, sadzīves ķīmijas, arī augstā stresa līmeņa. Āda ir kā spogulis visam, kas notiek ar cilvēka ķermeni. Ja āda nav vesela, tad kaut kur iekšā ir problēma. Tāpēc ir jādomā par ādas veselību, jādomā, kādi ir problēmu patiesie cēloņi.