Kā rūpēties par ādu vasarā

aizsardzība vasarāSaulīte mūs visus beidzot priecē jau daudz vairāk un garākas stundas. Drīz varēsim arī domāt par pludmales apmeklēšanu un gozēšanos siltajās smiltīs. Tomēr līdz ar saulainās sezonas iestāšanos arī jādomā, kā pareizi rūpēties par savu ādu un pasargāt to no UV stariem.

Iegādājies labu saules aizsargkrēmu

Ja jums mājās jau nav saules aizsargkrēma no pagājušās sezonas, tad tas ir nozīmīgs pirkums, kas jums jāveic, lai sagatavotos vasarai un vienmēr varētu sniegt ādai nepieciešamo aizsardzību no UV stariem.

Saules aizsargkrēmu vislabāk iegādāties aptiekā, kur farmaceits arī varēs konsultēt un palīdzēs izdarīt labāko izvēli. Saules aizsargkrēmam vajadzētu būt vismaz ar SPF 30 aizsardzības līmeni, bet, ja āda ir īpaši jutīga, tad labāk izvēlēties ar SPF 50. Augstāko aizsardzības pakāpi noteikti jāizvēlas arī saules aizsargkrēmam, ko iegādājaties priekš bērniem. Arī sejas krēmu, ko lietojat ikdienā, vajadzētu izvēlēties ar saules aizsardzības faktoru – vismaz SPF 15, bet labāk ar SPF 30.

 

Ievēro veselīgas sauļošanās nosacījumus

Sākoties sauļošanās sezonai, jāatceras, ka, lai pasargātu savu ādu un nepakļautu to nevajadzīgam riskam, jāievēro vairāki nosacījumi:

  • nesauļoties saules aktīvākajās stundās no 11.00 līdz 15.00;
  • izmantot saules aizsargkrēmu un atjaunot to pēc peldes;
  • izmantot galvassegu;
  • neaizmigt saulē;
  • nepavadīt tiešos saules staros pārāk ilgu laiku;
  • lietot daudz ūdens.

Regulāri pārbaudi savas dzimumzīmes

Tāpat ir jāseko līdzi tam, kā izskatās dzimumzīmes. Jābūt paradumam aplūkot savas dzimumzīmes un izvērot, ja tās maina savu izmēru, krāsu, sāk asiņot utt. Ja tādas izmaiņas tiek pamanītas, nekavējoties jāapmeklē dermatologs. Viņš pārbaudīs dzimumzīmes un noteiks, vai tām nav kādas nevēlamas pārmaiņas. Dermatologs var arī ieteikt kādas no dzimumzīmēm laikus noņemt, lai izvairītos no riskiem.

Mitrini ādu – no iekšpuses un ārpuses

Vasarā arī ir ļoti svarīgi rūpēties par pietiekamu ādas mitrināšanu. Tas nozīmē, ka jāizvēlas krēmi vai losjoni, kas palīdz saglabāt ādas mitrumu. Tāpat jāatceras arī regulāri dzert daudz ūdens, lai āda arī tiktu mitrināta no iekšpuses.