Kas ir pārkreditācija un kad to izvēlēties

Kreditētāji piedāvā daudzus un dažādus pakalpojumus, kuros pat ir grūti orientēties un saprast, kas vajadzīgs, kas izdevīgāk, ar kādiem nosacījumiem jārēķinās. Pārkreditācija ir viens no tiem finanšu pakalpojumiem, par kuriem klientiem īsti nav skaidrības, jo tas gluži nav ikdienā bieži izmantots pakalpojumus, tāpēc ieviest lielāku skaidrību nenāk par sliktu.

Pārkreditācija ir savu kredītsaistību pārcelšana pie cita aizdevēja, iegūstot jaunus aizdevuma nosacījumus, atmaksas grafiku un procentu likmi. Visbiežāk pārkreditācija ir instruments, ar kura palīdzību var ietaupīt savu naudu, samazinot procentu maksu.

Ja pārkreditē apjomīgu hipotekāro kredītu, samazinot procentu likmi kaut vai par vienu procentu, tad ietaupījums patiešām var būt ievērojams. Bet arī mazākiem aizdevumiem iespējams iegūt ietaupījumu, ja esošais aizdevums ir ar ne pārāk izdevīgiem nosacījumiem. Tad iespējams pārcelt savas kredītsaistības pie cita aizdevēja, kurš samaksās esošajam aizdevējam līgumā paredzēto summu uz to brīdi, bet to izsniegs kā jaunu aizdevumu jums ar jau pavisam citiem aizdevuma nosacījumiem.

Nesamierinies ar neizdevīgiem nosacījumiem

Brīdī, kad ir vajadzība pēc aizdevuma, var arī nebūt pārāk plašas izvēles, nākas izlemt par labu kādam no pieejamajiem piedāvājumiem. Noslēgtais līgums šodienas kontekstā var arī nebūt pārāk izdevīgs. Tomēr tas nav strupceļš, jo pārkreditācija dod iespēju ar savām kredītsaistībām doties pie cita aizdevēja, kur var piedāvāt reālajai kredītu tirgus situācijai atbilstošu piedāvājumu.

Ietaupi savu laiku un naudu

Pastāv liela iespēja, ka pēc pārkreditācijas jūs samazināsiet savus izdevumus par kredītsaistībām. Ja tiek pārkreditēti vairāki aizdevumi vienā, tad nav vairs jātērē laiks katra līguma izpildei, maksājumu veikšanai. Nav nekas slikts meklēt izdevīgākos piedāvājumus un tos arī izmantot, lai ietaupītu.

Ja nespēj vienoties ar aizdevēju

Parakstot ilgtermiņa līgumu, nekad jau nevar paredzēt, kā dzīve iekārtojas, vai tiešām visu šo gadu garumā nebūs vajadzības pēc izmaiņām aizdevuma līgumā. Ja vēlaties vienoties par jaunu atmaksas grafiku vai citām niansēm, bet aizdevējs nav pretimnākošs, tad viens no risinājumiem ir pārkreditācija.