Koka mēbeles — patīkamas un ilgmūžīgas

Dizains, tehnoloģijas, materiāli un citas lietas, kas svarīgas mēbeļu industrijā, šobrīd ir sasniegušas to līmeni, kad atkal notiek atgriešanās pie pašiem pamatiem un dabas vērtībām, kas cilvēkam pazīstamas jau gadsimtiem ilgi. Tā saucamais eiroremonts, mākslīgi un nedzīvi materiāli, zema kvalitāte — to visu esam šajā jomā izdzīvojuši, sākot saprast, kas ir patiesas vērtības, kurās ir vērts ieguldīt savu naudu.

Mēbeļu ziņā tas pavisam noteikti ir koks. Tas ir silts, patīkams taustei, tas elpo. Un koks ir mūžīgs. Ja no tā izgatavo pārdomātas konstrukcijas mēbeles, tad tās var kalpot pat vairākām paaudzēm. Protams, ka, lai koks labi saglabātos ir jādomā par tā kopšanu, varbūt pēc kāda laika tā virsma jāatjauno.

Daba ir vislielākais un varenākais mākslinieks, tāpēc koksnes faktūra, krāsas, gadu gredzeni ir unikāli mākslas darbi, ko ar mēbeļu palīdzību un arī apdares materiāliem varam ienest savā dzīvojamajā telpā. Koka mēbeles vienmēr būs dārgākas, bet tās ir izvēle, kas domāta ne tikai šodienai, bet arī nākotnei, tāpēc tas ir ieguldījums kvalitātē.

  • Ja no mākslīgajiem materiāliem tagad daudziem ir alerģiska reakcija, tad koks vienmēr būs veselībai draudzīgs, ja ir apstrādāts ar dabiskām eļļām un krāsām, kas jau tagad mēbeļu ražošanā ir norma. Par tīru gaisu un patīkamu vidi īpaši uztraucas jaunās ģimenes, jo grib, lai bērni aug tīrā un nepiesārņotā vidē. Tad koks ir pati labākā izvēle, ko var izdarīt. Koka grīda, koka mēbeles. Mēbeļu ziņā pieejamais klāsts no koka ir ļoti plašs — koka gultas, skapji, virtuves galdi, plaukti un citas mēbeles.

 

  • Koka mēbeļu dizains Latvijā ir attīstīts. Ir daudzi pieredzējuši uzņēmumi, kas ražo kvalitatīvas un pieprasītas koka mēbeles, regulāri izlaiž jaunas un aktuālas kolekcijas. Tāpat strādā arī daudzi pieredzējuši koka meistari, kuri izgatavo mēbeles pēc individuāla pasūtījumā. Šādu pieeju izvēlas daudzi cilvēki, jo tādā veidā var vislabāk pielāgoties telpai un iecerētajam interjeram. Piemēram, izplatīta ir individuāli pasūtīta virtuves iekārta no koka, tāpat arī bērnu istabas mēbeļu komplekts. Meistars visu izgatavo pēc individuāliem mēriem un vēlmēm.  

Koks latviešiem ir tuvs un pazīstams, mēs to saprotam un sajūtam. Vēl tad, kad mūsu vecvecāki bija jauni un spēcīgi, viss taču tika izgatvots no koka. Pati māja un arī mēbeles tajā. Dabiski materiāli un lietas visam mūžam.