Kur brauksim brīvdienās?

Vasarā gandrīz nevienas brīvdienas parasti nepaiet mājās, jo silto laiku cilvēki cenšas izmantot atpūtai pludmalē, brīvdienu izbraucieniem un ceļojumiem. Nav jau obligāti jādodas ceļojumos uz ārzemēm, ja tepat Latvijā ir tik daudz lielisku galamērķu, ko var paspēt apmeklēt nedēļas nogales ietvaros. Šai vasarai noteikti ieplānojiet kādu no šiem galamērķiem, lai izbaudītu gan skaistus skatus, gan kultūru.

Pirms ceļa — rūpes par auto

pilsBet pirms brauciena vajadzētu atcerēties pārliecināties par sava auto tehnisko stāvokli. Varbūt jāapmeklē riepu centrs, lai pārbaudītu savirzi un riepu spiedienu? Ja tas kādu laiku nav darīts, tad pirms lielāka brauciena noteikti jāapmeklē riepu centrs, lai gūtu pārliecību, ka ceļš būs drošs. Tagad kāds riepu centrs ir gandrīz katrā pilsētā, tāpēc tai nevajadzētu būt problēmai.

 

  1. Cesvaines pils. Šī ir brīnišķīga, bet ne pietiekami novērtēta pils, kas celta 19. gadsimta beigās. Tā iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Tajā sajaucies gotikas, renesanses, jūgendstila un romānikas stils, kas padara pili par īpaši krāšņu objektu. Pils pēc ugunsgrēka 2002. gadā piedzīvojusi pamatīgu restaurāciju, atgūstot savu spožumu.
  2. Baskāju taka. Atpūtas bāze “Valguma pasaule” noteikti ir labs galamērķis. Tur īpaši ir vērts apmeklēt Baskāju taku, kas sniegs vēl nebijušas izjūtas. Taka veidota kā aizraujoša pastaiga un veselības rituāls. Gandrīz 3 kilometru garajā takā ar kailām pēdām var izjust dažādus dabas materiālus un faktūras. Tas ļauj izvēdināt galvu, stiprināt un stimulēt ķermeni, kā arī palīdz atbrīvoties no stresa.
  3. Lavandu svētki Umurgā. Pašā vasaras vidū — 22. jūlijā — varat doties izbaudīt lavandu laukus. Lavandu svētki ik gadu pulcē ļoti daudz cilvēku. Šī vieta iecienīta lieliskām fotosesijām, relaksējošai atpūtai un sajūtu gammas paplašināšanai. Skati, ko šeit redzēsiet, būs filmu cienīgi. Tādus varam iedomāties redzēt Francijā vai citās siltākās zemēs, bet patiesībā nemaz nav nekur tālu jābrauc, jo visu sajūtu buķeti, ko piedāvā lavanda, var izbaudīt tepat Latvijā.

Lai šie trīs piedāvātie brīvdienu galamērķi kalpo kā rosinājums vērt vaļā interneta meklētāju un atrast vēl citas lieliskas vietas, kuras šovasar apmeklēt.