Lai dzīves negludumiem vieglāk tiekam pāri

Māka dzīvot nevienam nav ielikta šūpulī. Tās ir prasmes, ko iegūstam no apkārtējās vides, ģimenes, skolā, ar pieredzi, kļūdīšanos, mēģināšanu. Kādam šis ceļš var sniegt labākas prasmes un zināšanas, kādam ar vidi un apstākļiem var nepaveikties, tāpēc iegūst vājākas prasmes veidot dzīvi, attiecības ar līdzcilvēkiem. Tas arī ir viens no iemesliem, kāpēc daudzi cilvēki ir ar vājām sociālajām prasmēm, konfliktē ar likumu, degradē savu dzīvi. Viņiem nav bijis labvēlīgas vides tad, kad to visu vajadzēja apgūt.

Dzīve nav gluds ceļš

celsUn mūsu pieredze, prasmes un zināšanas ir tas, kas var palīdzēt tikt galā ar visiem dzīves izaicinājumiem. Jo ir taču skaidrs, ka dzīve nevienam nav gluda kā dēlis. Tai ir kritumi un kāpumi, dziļas un asas bedres, kurās var pat kaut ko salauzt un uz laiku apstādināt savu virzību uz priekšu. Un tas ir normāli. Nevienam dzīve nav bez pārbaudījumiem. Ir svarīgi, kā uz to reaģējam, kā izvēlamies to saprast un tikt ar situāciju galā.

Viena no gudrībām ir jau laikus padomāt par daudzām lietām, kas nākotnē varētu novērst nepatīkamus brīžus. Tāpat kā labas un situācijai piemērotas riepas palīdz mazāk izjust bedres uz ceļa, tā arī atbilstoši izvēlēta rīcība var mazināt triecienus no dzīves. Riepas amortizē triecienu. Arī dzīves satricinājumus paši varam amortizēt, ja laikus par to padomājam.

Piemēram, dzīvības un veselības apdrošināšana ļaus daudz mierīgāk pārdzīvot slimību, nepakļaujot riskam ģimenes budžetu, sniegt atbalstu ģimenei, ja tiešām piedzīvots bēdīgākais scenārijs. Naudas uzkrājumi ir labs atbalsts situācijām, kad ir mazāki ienākumi vai neparedzēti lieli izdevumi. Tas ir tālredzīgs atbalsta mehānisms, kas ļauj daudz vieglāk pārbraukt bedrainam dzīves posmam, kas var pienākt ikviena dzīvē. No tā neviens nav pasargāts.

Izvēlēties labāko atbalstu

Kvalitatīvas riepas pērkam pie uzticamiem pārdevējiem, kāds ir, piemēram, Riepu Bāze. Tāpat arī citus atbalsta mehānismus vajadzētu izvēlēties gudri, pārdomāt visas iespējas un uzticēties nozares profesionāļiem.

Vēl viens būtisks faktors, kas palīdzēs tikt galā ar visām situācijām, ko piespēlē dzīvē, ir laba atbalsta komanda gan ģimenes, gan draugu, gan paziņu veidolā. Tuvi un uzticami cilvēki ir ļoti būtisks faktors, lai adekvāti risinātu grūtības, nenonākot destruktīvās situācijās.

No šiem cilvēkiem var gūt emocionālu un arī praktisku atbalstu. Kāds var sniegt padomu, vienkārši uzklausīt, palīdzēt arī materiālā ziņā vai ar savu klātbūtni un palīdzību ikdienas lietās, ja slimo vai nevar tikt galā ar visām lietām. Ģimene un draugi kaut vai palīdz pieskatīt bērnus, kad ir kādi steidzami un neplānoti darbi.
Mans brālēns pirms kāda laika cieta negadījumā, pēc kura viņam vairākus mēnešus bija traucētas kustības, nevarēja par sevi parūpēties. Viņš dzīvoja viens, bet pēc negadījuma visa ģimene un draugi pēc grafika viņu apciemoja, palīdzēja, veda uz fizioterapiju, arī emocionāli palīdzēja to pārvarēt. Ja tā visa nebūtu, tad viņš nonāktu depresijā, varbūt pat gribētu nomirt, jo avārijas un sekas bija smagas. Līdzcilvēku atbalsta tīkls ir ļoti būtisks. Tāpēc katram ir vērts to savā dzīvē veidot, stiprināt un kopt, jo nekad nevar zināt, kurā brīdī šie cilvēki varēs sniegt tik ļoti būtisku atbalstu. Un arī pretēji — jūs varat palīdzēt viņiem grūtā brīdi. Tā mēs mācāmies dzīvot un tik pāri tam, ko katra diena atnes.