Lai ziemā silti un droši, dūmvadam noderēs tērauda caurules

Latvijā vasara ir tik īsa, ka patiesībā apkures jautājumi ir aktuāli visu gadu. Ja vasarā kādu brīdi nav vajadzības kurināt, tad šajā laikā tāpat jāpaspēj sagatavoties nākamajai apkures sezonai. Aktuāls ir ne tikai kurināmā sagādes jautājums, bet arī rūpes par apkures ierīci un dūmvadu, kuriem jābūt labā stāvoklī, lai ziemā telpās būtu gan silti, gan droši.

Vairums ēku pie mums tomēr ir celtas pirms daudzām desmitgadēm, tāpēc to stāvokli nevar nosaukt par ļoti labu. Un ne visiem ir gana daudz līdzekļu, lai veiktu apjomīgus remontus, siltinātu un renovētu ēkas, tāpēc tiek nu galā, kā var. Bojātu un vecu dūmvadu var sekmīgi atjaunot un padarīt drošāku, ja izmanto nerūsējošā tērauda caurules.

Kādas tad ir galvenās priekšrocības, ko nodrošina tērauda caurules?

 

  • Mazāki izdevumi

 

Nauda ir būtisks faktors, kas pircējam liek izvēlēties tērauda caurules. Tas ir daudz lētāk, nekā pārmūrēt visu skursteni vai ielikt keramisko dūmvadu. Nerūsējošā tērauda caurules cena ir pieejama arī vidusmēra pircējam, kurš domā, kā pasaudzēt savu maciņu no pārāk lieliem izdevumiem.

 

  • Ērta montāža un uzstādīšana

 

Diez vai kādam ir daudz laika, lai nedēļām ņemtos ar skursteņa pārmūrēšanu, kas nozīmē, ka jājauc vai puse mājas. Tērauda dūmvadi ir ātri samontējami tieši tādā konstrukcijā, kāda ir nepieciešama. Un to var izdarīt pat pats pircējs, ja seko ražotāja sniegtajai instrukcijai. Pēc samontēšanas dūmvadu var ielaist vecajā skurstenī un savienot ar apkures iekārtu. Tas būs pavisam vienkārši. Ja ir bažas, tad vienmēr par pieaicināt meistaru, kurš to paveikt ātri un kvalitatīvi.

 

  • Sared ar visām modernajām apkures ierīcēm

 

Apkures iekārtas, kuras tagad izmanto mājās, ir visdažādākās. Tirgū parādās arvien jauni un moderni apkures katli, kas ir automatizēti. Remontējot māju, bieži vien tādi tiek uzstādīti veco malkas katlu un krāšņu vietā, lai nebūtu lieki sevi jānodarbina. Tērauda caurules ir saderīgas ar visām modernajām iekārtām, jo var izturēt augstu temperatūru, ko, piemēram, nevar parastie ķieģeļu dūmvadi.

Nerūsējošā tērauda dūmvadi ir arvien pieprasītāka izvēle tieši to ērtuma un kvalitātes dēļ, tie pielāgojami gan iekštelpām, gan liekami gar ēkas ārsienu, ja izmanto siltinātu modeli.

Ja jāizveido jauns dūmvads vietā, kur tā vēl nav, tad tērauda dūmvadi ir visērtākais veids, kā to izdarīt.