Lāzerepilācija ādas skaistumam un veselībai

Lāzerepilācija ādas skaistumam un veselībai

Āda ir cilvēka lielākais orgāns.

Āda ir vienīgais orgāns, kurš spēj patstāvīgi atjaunoties.

Āda ir smagākais dzīvai orgāns, tā sver 3 līdz 4 kilogramus.

Ādai ir lielākais virsmas laukums – 1,5 līdz 2 kvadrātmetri.

Āda atklāj cilvēka pataloģijas un saslimšanas, ja tādas parādījušās.

Aizsardzības funkcija

Āda aizsargā ķermeni no mehāniskas, fiziskas, ķīmiskas un mikrobu iedarbības saskarsmē ar ārējo vidi.

Arī cilvēka apmatojums pamatā ir domāts aizsardzībai. Piemēram – uzacis ir paredzētas, lai aizsargātu acis. Uzacis ir kā jumtiņi virs acīm, lai tajās neiekļūst ūdens, sviedri. Skropstas toties pasargā no putekļiem, smiltīm un citiem svešķermeņiem.

Cilvēkam no dabas ir daudz apmatojuma. Tiesa gan, mūsdienu tendences paredz, ka no tā ir jātiek vaļā. Neesam jau vairs alu cilvēki.

Lieliska metode kā atbrīvoties no apmatojuma ir lāzerepilācija. Epilācija kā metode jau sen pazīstama, sievietes atzīs, ka tā ir sāpīga. Epilācija ir matiņu izraušana ar visām saknēm. Lāzerepilācija ir nedaudz kas savādāks.

Lāzerepilācija ir matiņa folikulas iznīcināšana ar gaismas staru. Ar šādu metodi iznīcināti matiņi neataug krietni ilgāku laiku nekā izmantojot citas metodes.

Pārraidīšanas funkcija

Ādā ir neskaitāmi daudz nervu. Āda lieliski izpilda savu pārraidīšanas funkciju pateicoties šiem nervu galiem. Tiek pārraidīta informācija starp ķermeni un ārējo pasauli. Tiklīdz iekšējos orgānos kaut kas nav kārtībā, āda par to liek manīt, vajag tikai prast to pamanīt. Tieši tāpēc savam ādas stāvoklim ir rūpīgi jāseko līdzi, ja ir kādas aizdomas – jāvēršas pie dermatologa vai sava ģimenes ārsta.

Apmaiņas funkcija

Āda ir daļa no kompleksa mehānisma, piemēram, regulē ķermeņa temperatūru (izdalot karstumu un iztvaicējot sviedru dziedzeru izdalītos sviedrus, kā arī izvadot kaitīgās vielas) un sintezē kaulu augšanai tik nozīmīgo D vitamīnu. Āda ir patiešām apbrīnojams orgāns, par kuru jārūpējas dienu no dienas.

Rūpes par ādu

Par ādu jārūpējas dienu no dienas. Tieši āda ir tas orgāns, kurš saskaras ar ārējo pasauli. Un āda uz visa ķermeņa nebūt nav vienāda, citur tā ir biezāka, citur plānāka, jūtīgāka.

Tā kā mēs katru dienu mazgājamies (vismaz tā tam vajadzētu būt), āda satiekas ar mazgāšanas līdzekļiem, kurus izmantojiet. Padomājiet, kādus mazgāšanās līdzekļus pērkat un lietojat, jo āda ķīmiju uzsūc un daļēji tā nonāk jūsu ķermenī. Cilvēkiem ar jūtīgu ādu var parādīties alerģijas pret kādiem līdzekļiem, arī pret veļas pulveriem.

Ļoti svarīgi ir ādu mitrināt. Ne tikai no ārpuses – ar mitrinošiem krēmiem, losjoniem, bet arī no iekšpuses – uzturā lietojot pietiekoši daudz ūdens. Ādas sastāvā ir daudz ūdens, tāpēc ir svarīgi uzturēt šo līmeni. Bez ūdens āda ātrāk paliks grumbaina, zaudēs savu dzīvīgumu.