Mazuļa pūriņš

Katra jaunā māmiņa, kurai jau ir kāds mazulis atceras, kā bija gādāt pirmo pūriņu savam pirmajam bērniņam. Ja nav radu un draugu, kas atdod vai atdāvina kādas svarīgas, nepieciešamas lietas, tad viss jāgādā pašas spēkiem. Un pie pirmā mazulīša šīs preces jāgādā no absolūtas nulles. Bieži vien pat nav izpratnes par to, kas īsti ir vajadzīgs. Kā sev palīdzēt un ar ko sākt?

Jāsāk ar sarakstu

Tāpat kā uz pārtikas veikalu mēdzam doties ar iepirkumu sarakstu, lai nepārtērētos vai neiegādātos to, kas patiesībā nemaz nav vajadzīgs. Protams, mamma, kura gaida pirmo mazuli nevar sastādīt sarakstu nezinot, ko tajā iekļaut. Šeit spēs palīdzēs māmiņu grupas un forumi – palūdziet, lai dažas mammas padalās ar saviem sarakstiem un komentāriem. Kāpēc dažas? Jo katrai var atšķirties viedoklis kādā jautājumā, salīdziniet vairākus sarakstus.

Pārrakstiet sarakstu “pa savam”, painteresējieties par to, kas nav īsti skaidrs, lai saprastu, ko labāk iegādāties, bet ar kādām mantām var nesteigties.

Ratiņi

ratiņiBērnu rati ir viena no pirmajām precēm, kuru gribas izvēlēties un apskatīt. Tas ir mazulīša pirmais braucamais. Jābūt ērti gan viņam gan jums! Arī bērnu ratiem ir riepas, kustīgas detaļas un lūztoši elementi. Tāpēc ņemiet vērā atsauksmes. Daudzas mammas saka, ka labāk ir pirkt ratus ar pumpējamām riepām – tās ir kā auto riepas. Jūs taču arī auto riepas pērkat labas un kvalitatīvas. Un labas auto riepas maksā dārgāk. Tas pats princips ar bērnu ratiem – par kvalitāti ir jāmaksā.

Izvēlieties nevis tādus ratus, kādi maksā visdārgāk, bet tādus, kas jums pirmkārt patīk. Jo kā gan jūs iedomājieties ikdienas izbraucienus ar auto, kas jums neiet pie sirds? Noteikti jādomā par mazuļa ērtībām – kulbiņai jābūt gana lielai, jābūt iespējai mazuli pasargāt no saules stariem un vēja. Dodieties uz veikalu un pamēģiniet ratus, kas jums iepatikušies.

Gultiņa

Arī izvēloties gultiņu noskaidrojiet, kādu labāk iegādāties. Šeit noteikti atkal nebūs svarīga firma un tās prestižs, bet gan tas, cik gultiņa būs ērta mazulim. Svarīgi – regulējams gultiņas augstums.

Izvērtējiet visus plusus un mīnusus iegādājoties pirmās mantas savas mazulītim. Tikai ar laiku jums pašai radīsies priekšstats par to, kas bijis patiešām noderīgs un kas, iespējams, nedaudz lieks.

Pats galvenais – izbaudiet gaidīšanas laiku un kopābūšanu ar savu bērnu!