Nekļūt par krāpnieku upuri, iepērkoties internetā

Nenoliedzami internets ir kļuvis par pastāvīgu un vērā ņemamu spēlētāju tirdzniecības jomā, jo arvien savu uzplaukumu piedzīvo interneta veikali. Latvijā pircēju paradumi pēdējos gados joprojām mainās, palielinot to pirkumu īpatsvaru, kas tiek veikti internetā. Tas, protams, ka ir loģiski, jo internetā ir daudz lielāka preču izvēle, ir arī iespēja taupīt savu laiku, kas šobrīd ir ļoti būtiski. Arī attālums vairs nav šķērslis, jo var veikt pirkumu jebkurā vietā un saņemt ar piegādi līdz namdurvīm.

Tās ir mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas un moderns apkalpošanas serviss. Tomēr, pieaugot gan interneta veikalu skaitam, gan palielinoties to cilvēku skaitam, kas ikdienā iepērkas internetā, uz šo vidi arvien vairāk un nopietnāk acis met arī noziedznieki. Viņi vēlas ar kādu viltību palīdzību iegūt pircēju sensitīvos datus, kas ļautu piekļūt viņu finansēm un veikt kādas citas krāpnieciskas darbības.

 

  • Gudrs un uzmanīgs pircējs nekļūs par krāpnieku upuri

 

Pats galvenais faktors, lai pircēji samazinātu iespēju tikt apkrāpti, iepērkoties internetā, ir informētība un uzmanība. Jo vairāk pircējs zina par drošu iepirkšanos, jo vairāk seko līdzi tam, kur un kā izmanto savus datus, ir vērīgs katrā darbībā, ko veic interneta vidē, jo vairāk samazinās iespēja iekrist krāpnieku tīklos.

 

Tāpēc iepirkšanos internetā vajadzētu uzsākt ar kādiem labiem padomiem jau no pieredzējušiem pircējiem, varbūt arī iepazīties ar noderīgu informāciju, kas arī ir brīvi pieejama interneta vidē. Par to runā gan patērētāju tiesību aizstāvji, gan finanšu iestādes, jo tās ir cieši saistītas ar klientiem un viņu naudas plūsmu, iepirkšanās paradumiem un to radītajām sekām.

Jo vairāk pircējs pats izglītojas un seko ar iepirkšanās drošību saistītajai informācijai, jo pasargātāks viņš ir.

 

  • Izvēlies uzticamu interneta veikalu

 

Patiesībā jau, lai iepirkšanās būtu droša, pietiek ar vienu svarīgu soli. Un tas ir — pirkumiem izvēlēties uzticamu interneta veikalu. Tādi ir visā pasaulē pazīstamie Amazon, eBay, Etsy un daudzi citi, kurus izmanto ļoti daudz cilvēku no visas pasaules. Šiem veikaliem ir laba reputācija. Un tas nozīmē, ka pārdevējs ir darījis visu iespējamo, lai maksimāli pasargātu pircēju. Pats preču pārdošanas process un arī apmaksas ceļi ir droši un pasargāti no klientu datu noplūdes, naudas apdraudējumiem. Uzticamos veikalos arī ir skaidri saprotami preču atgriešanas un garantijas nosacījumi. Un šo noteikumu ievērošana ir pārdevēja goda jautājums, jo klienta tiesības tiek stingri ievērotas.

Bet maz zināmos interneta veikalos var būt gan apšaubāma drošības sistēma, gan pastāv risks, ka pats pārdevējs ir ar krāpnieciskiem nolūkiem.

 

  • Internetā var atrast visu

 

Ja zina, kā internetā iepirkties gudri, kā pasargāt savus datus un naudu, tad pirkumi interneta veiklos ir tiešām ērti, jo šāda veida pakalpojumiem ir daudz priekšrocību. Un preču klāsts, kas pieejams interneta vidē, visu laiku pieaug. Tagad tiešām jau interneta veikalos var nopirkt visu, ko vien var iedomāties. Pat auto rezerves daļas interneta veikalā ir pieejamas tik plašā klāstā, ko vēl pirms dažiem gadiem nevarēja iedomāties.
Latvijā veiksmīgs piemērs šajā preču segmentā ir Trodo.lv. Auto rezerves daļas interneta veikals piedāvā lielā izvēlē ikvienam auto modelim, pieejamas vairāk nekā nekā 350 000 unikālas preces. Tāpat auto rezerves daļas interneta veikals arī pārdod par konkurētspējīgām cenām. Katram pircējam pasūtītās auto rezerves daļas interneta veikals piedāvā apmaksāt un piegādāt visērtākajā veidā, nodrošinot arī maksimālu pircēja datu un naudas drošību. Auto rezerves daļas interneta veikals daudzos gadījumos piedāvā izdevīgāk un ātrāk kā daudzi auto servisi, kur prece arī ir jāpasūta. Un šis ir tikai viens no labiem piemēriem par uzticamu veikalu un tiešām labu preču piedāvājumu interneta vidē.