Par emocionālo un fizisko labsajūtu

Cilvēka ķermenis ir veidots kā samalks un sarežģīts mehānisms, kam ir ne tikai maņas, kas attiecas uz ķermeniskām sajūtām, bet arī spēja izjust emocionālu kairinājumu, izjust skumjas, prieku, mieru, dusmas un daudzas citas emocijas. Ķermeņa un emocionālās sajūtas ir cieši vienas ar otru saistītas, tās ietekmējas un reaģē. Tāpēc kopējā labsajūta ir atkarīga no visiem šiem sajūtu līmeņiem.

Fiziskie apstākļi un komforts noteikti ir tas, kas ietekmē arī cilvēka emocionālo labsajūtu. Ja ir remdēts izsalkums, nakts pavadīta pilnvērtīgā miegā, ir pajumte un drošība, tad jau fiziskās pamatvajadzības garantē, ka var justies mierīgi. Bet, ja pamatvajadzību līmenī ir kādi trūkumi, tad trauksmes līmenis var pieaugt. Tagad tikko ir sācies drēgnais un aukstais gada laiks, tāpēc par vienu no aktuālākajām vajadzībām kļūst siltums un drošība mājoklī. Ja nav iespēju to nodrošināt, tad fiziskās sajūtas ir nepatīkamas. Tas noteikti sabojā noskaņojumu un traucē paveikt visu iecerēto, jo vienīgais, ko var vēlēties – atrasties zem siltas segas un ar tējas krūzi rokās.

Tāpēc par sava fiziskā komforta nodrošināšanu jādomā laicīgi. Pirms ziemas jau laikus jāpārliecinās, ka dūmvadi ir tehniskā kārtībā un malka ir šķūnītī, jo tad par aukstiem vakariem nebūs jāsatraucas. Un kvalitatīvi dūmvadi ir garants arī ugunsdrošībai, kas sniegs arī pārliecību, ka māju nepiemeklēs negaidīta nelaime.

Par kvalitatīviem dūmvadiem vairāk var uzzināt šeit: www.rgj.lv

Un ne tikai par savu fizisko labsajūtu parūpēties ir mūsu spēkos, bet arī noturēt līdzsvarā savu emocionālo labsajūtu, ja rūpējamies par to, ka ikdienai ir harmonisks ritms, varam nodarboties ar to, kas mums patīk, ģimenē valda saskaņa, varam piepildīt savas ieceres un sapņus. Protams, ka apkārtējo emocijas un rīcība arī var mūs ietekmēt, bet arī ar šīm lietām var iemācīties strādāt, neielaist tās sevī pārāk daudz, paņemot pozitīvo, pielāgot apkārtējo pasauli un tās kairinājumus savām vajadzībām. Emocionālā un fiziskā labsajūta ir ļoti būtiska, jo tā nosaka mūsu panākumus, darbaspējas, skatījumu uz pasauli kopumā.