Patīkami redzēt sava darba augļus

Protams, ka panākumus dzīvē un karjerā vēlamies gūt sevis dēļ, jo tas uzlabo dzīvi, tās apstākļus, ļauj sasniegt izvirzītos mērķus. Tomēr ir patīkami redzēt, ka arī citi pamana un novērtē paveikto, pat izsaka atzinību vai sumina. Tas sniedz jaunu motivāciju virzīties tālāk, sasniegt jaunas virsotnes.

It īpaši apkārtējo pamudinājums un pozitīva atzinība ir svarīga skolas vecumā un jaunībā, jo tad vēl tikai formējas cilvēka personība, dzīves mērķi un uzskati. Un ir vajadzīgs apkārtējo atbalsts, lai stiprinātu pašapziņu un arī nepadotos neveiksmēm, kas ir neizbēgamas ikvienā ceļā.

diplomsPavisam drīz sava daudzu gadu darba augļus varēs saredzēt arī tie jaunieši, kuri absolvēs skolu un universitāti. Viņi saņems diplomu, savu mācību novērtējumu atzīmēs. Un kulminācija tam visam ir izlaidums, kad jaunieši dzird daudz labu vārdu par sevi, kad arī paši izsaka pateicību ģimenei un pedagogiem par pacietību un atbalstu. Tiek arī saņemta kāda gaidīta un noderīga dāvana izlaidumā.

Kāda dāvana izlaidumā var iepriecināt jaunieti? Tas noteikti ir kaut kas viņa dzīvē aktuāls, kaut kas, kas atbilst viņa interesēm un hobijiem, varbūt arī nākotnes plāniem. Bieži vien jaunietis ar vecākiem jau ir pārrunājis savus mērķus. Tad arī vecāki papildus viņu motivē, solot atbalstīt un izlaidumā uzdāvināt kādu kārotu lietu. Tās var būt dators, jauns telefons vai planšete, pat ceļojums. Tas atkarīgs no vecāku iespējām un paša jaunieša ambīcijām.

Ja jaunietim ir pozitīva pieredze ar to, ka nopietns un mērķtiecīgs darbs vainagojas ar labiem panākumiem un atzinību, tad pats palīdzēs veidot arī tālāk savu dzīvi un karjeru, atļauties sapņot par augstiem mērķiem. Iedrošinājums un novērtējums ir ļoti svarīgs visu dzīvi. Pat labā darba kolektīvā priekšniecība regulāri novērtē savus darbiniekus, apspriež panākumus, motivē darbam, izsaka atzinību par labiem sasniegumiem.
Tāda ir cilvēka daba, ka viņam ir vajadzīgs atbalsts un motivācija. Protams, ka ar laiku augam kā personības, veidojam stabilāku raksturu, tas palīdz arī pašam daudz labāk kontrolēt savu darba motivāciju, izvērtēt sekmes, kritiski izvērtē kļūdas. Un katra kļūda vai neveiksme, bet iespēja saprast, ko turpmāk darīt savādāk un labāk. Skola un studijas ir labs treniņš dzīvei. Un vislabāk tas izdodas, ja ir stipra un atbalstoša aizmugure, ko nodrošina ģimene, draugi, mācību iestāde. Tad nākotnē šis cilvēks vēl baudīs daudzus sava veiksmīgā darba augļus.