Pērku zīdainim šūpuļkrēslu — kas jāņem vērā

kas jāņem vērā iegādājoties šūpuļkrēslu mazulimLīdz ar zīdaini mājā ienāk arī daudzas jaunas mantas un lietas, kas vajadzīgas viņa aprūpei un arī vecāku ērtībām. Šūpuļkrēsli ir vienas no tām lietām, ko bērnu preču veikalā vecāki apskata un domā par tā nepieciešamību. Loģiski, ka ir kāds šaubu brīdis — vajag, nevajag, negribu tērēt naudu, tas varbūt nemaz nenoderēs utt.

Tomēr jāsaka, ka vairums vecāku, kuru pirkumu sarakstā ir bijis arī šūpuļkrēsls zīdainim, šo pirkumu nav nožēlojuši. Šūpuļkrēsli vecākiem un arī mazulim sniedz vairākas nozīmīgas priekšrocības:

  • iespēju mazuli droši novietot jebkurā telpā;
  • papildu līdzeklis mazuļa nomierināšanai;
  • mazuļa izklaides funkcija;
  • atslodze vecāku mugurām;
  • būt līdzās, bet vecākiem ir brīvas rokas.

Kas jāņem vērā, izvēloties šūpuļkrēslu savam bērnam

Bērnu preču veikalos šūpuļkrēsli ir pieejami plašā izvēlē un dažādās cenu kategorijās, tāpēc nav brīnums, ka vecāki var apjukt un vairs nesaprast, ko izvēlēties, kam pievērst uzmanību, lai mājās nonāktu labs un bērnam piemērots šūpuļkrēsls.

Vai audums ir ērti kopjams

 

Nevaram iedomāties ikdienu ar zīdaini bez netīrumiem. Mazulis siekalojas, mēdz atvemt pieniņu, reizēm autiņbiksītes nepietiekami labi aizargā no noplūdēm. Pastāv ļoti liela iespēja, ka šūpuļkrēsliņš ātri vien dabūs kādu nepatīkamu pleķi. Tāpēc jau laikus jāpadomā, cik viegli krēslu būs tīrīt. Vai audums ir noņemams un izmazgājams veļas mašīna? Tas arī liek padomāt par to, kādu krāsu izvēlēties.

Vai šūpuļkrēslam ir drošības jostas

 

Pati svarīgākā ir mazuļa drošība krēsliņā. Jāskatās, kuri šūpuļkrēsli ir aprīkoti ar kārtīgām drošības jostām, kas mazuli stingri notur vietā, neļaujot nejauši izkrist. Pat dažus mēnešus vecs zīdainis ir gana kustīgs, lai to paveiktu, ja nav kārtīgi piesprādzēts. Piemēram, visi Chicco šūpuļkrēsli aprīkoti ar platu, stingru un regulējamu drošības jostu.

Vai krēsliņš ir ar nolaižamu muguras daļu

 

Vēl ļoti būtiski izvēlēties tādu šūpuļkrēslu, kam ir regulējama muguras pozīcija. Skaidrs, ka ne tikai sēdēt mazulis gribēs. Pirmajos dzīves mēnešos mazulis pat nedrīkst atrasties sēdus. Viņam piemērotāka būs ieslīpa vai pat guļus pozīcija. Tāpēc loģiski būtu izvēlēties šūpuļkrēslu, kam ir vismaz trīs vai pat vairāk pozīcijas, ko var pielāgot mazuļa vecumam un vajadzībām.

Vai tam ir vibrācijas un skaņu funkcija

 

Lai gan vibrācijas un skaņu funkcija ir vairāk kā ekstras, tomēr tās ir ļoti noderīgas, jo ļoti var atvieglot ikdienu. Nomierinoša mūzika un vibrācija var palīdzēt nemierīgam mazulim, var arī palīdzēt iemigt. Reizēm ikdiena ar zīdaini vecākiem sagādā daudz stresa, jo bērns daudz raud, nav nomierināms, nākas viņu turēt uz rokām daudzas stundas. Tas patiešām ir liels pārbaudījums.

Šūpuļkrēsls, kam ir kustību un skaņas funkcija šādos brīžos var būt īsts glābiņš. Tas var dot vecākiem mirkli atpūtas, arī brīvas rokas, lai kaut vai izdzertu kafiju vai ieietu dušā. Jā, tas izklausās traki, bet jaunajiem vecākiem bieži vien trūkst laika pat tik elementārām un pašsaprotamām lietām, jo bērns grib visu laiku klēpī un visu laiku kopā ar vecākiem.