Pirms kāzām ir tik daudz darāmā

Kad ieņemta finiša taisne pirms gaidāmajām kāzām, tad nāk apskaidrība, ka tik daudz vēl jāpaspēj izdarīt! Ja līdz tam gatavošanās notiek tā harmoniski, pat meditatīvi, tad pēdējais mēnesis parasti ir haosa un stresa pilns, jo tomēr palicis nepiedodami daudz darbu. Tas noteikti ir mans gadījums.

Biju pārliecināta, ka laika ir atliku likām. Un kāzu lietām taču jāsagādā prieku, tās jādara ar baudu. Tad nu es pēdējā mēnesī ar baudu varēju skriet uz visām pusēm.

Gredzenu iegāde pēdējā brīdī — vai prāta darbs?

Tā kā es biju stingri apņēmusies līdz kāzām samazināt savu apģērba izmēru un arī vēl nebiju tikusi skaidrībā par to, ko īsti vēlos, tad laulību gredzeni mums bija atstāti uz pēdējo brīdi, jo mani vadīja pārliecība, ka piedāvājums taču ir tik liels, nebūs grūti nopirkt gredzenus. Tomēr tad, kad tiešām trīs nedēļas pirms kāzām sakām skatīties variantus, secināju, ka ar pienācīgu izvēli ir grūtības. Negribēju parasto zelta stīpiņu, bet kaut ko oriģinālāku. Darbu jau neviens nebija atcēlis, tāpēc jau tā aizņemtajās dienās pēc darba laika vajadzēja atrast iespēju abiem doties uz juvelierus saloniem un izskatīt vairantus, veikt piemērīšanu. Tas mani pamatīgi satrauca.

Labi, ka viss beidzās labi, bet neiesaku nevienam pārim tādu jautājumu kā laulību gredzeni atstāt uz pēdējo brīdi.

Arī veselību neatstāt novārtā

zobu veselība

No savas ne visai labās pieredzes varu izsecināt vēl vienu padomu — noteikti nevajag atstāt bez ievērības veselības jautājumus. Pirmskāzu laiks jau tā ir satraukuma pilns, prioritāte ir viss par un ap kāzām. Sanāk samazināt miega daudzumu, gadās aizmirst par regulārām maltītēm, arī izlaist kādu sportošanas reizi. Galu galā ierastais ikdienas ritms var tikt traucēts, kas atsaucas uz veselību.

Man nez kāpēc tā rezultātā radās dīvains simptoms — pēkšņi pa naktīm sāka sāpēt zobs. Sākumā to ignorēju, jo nebija pazīmju, ka zobs ir bojāts. Nodomāju, ka nervi pie vainas, jo pa dienu zobs nesāpēja. Kā aizgāju gulēt, tā sākās sāpes. Un nedēļu pirms kāzām sestdienā arī pa dienu mani pārņēma tiešām lielas sāpes. Sapratu, ka nevaru vairs kavēties, ja negribu izbojāt tā dēļ kāzas.

Labi, ka mana zobārstniecība, kur apmeklēju stomatologu, ir Apines Klīnika. Tā strādā arī sestdienā. Piezvanīju savai zobārstei, kura atrada iespēju šādā situācijā mani pieņemt tajā pašā dienā. Tajā brīdī zināju, ka zobārstniecība, ko esmu izvēlējusies par savu, ir attaisnojusi manas cerības. Pēc vizītes no kabineta iznācu jau kā laimīgs cilvēks bez zobu sāpēm. Izrādījās, ka bija niecīgs caurumiņš, kas atradās tuvu nervam. To salabojot, trakās sāpes izgaisa.

Nez kas būtu noticis, ja šo jautājumu atstātu nesakārtotu. Tas draudētu ar izbojātu kāzu dienu vai medusmēnesi, ko bijām nolēmuši pavadīt kādā atpūtas kompleksā Lietuvā.

Katram niekam jābūt savā vietā

Kāzu dienā gribēju, lai viss ir ideāli, katrs sīkums ir savā vietā, nav nekādu straukumu, kavēšanās vai negaidītu “pārsteigumu”, kas izsit mani no sliedēm, jo tiešām gribēju saglabāt visas dienas gaitā pacilātu un laimes pilnu noskaņojumu, jo tomēr taču precos ar mīļoto cilvēku.

Tāpēc tagad zinu, ka gatavošanos aktīvā režīmā man vajadzēja uzsākt nedaudz ātrāk, tas būtu aiztaupījis daudzus stresa pilnus mirkļus un pat dažus strīdus ar savu topošo vīru.