Puzles pašiem mazākajiem — ko izvēlēties?

attīstīt bērna domāšanu jau no mazotnes liekot puzlesPuzles atzītas par noderīgu un attīstošu nodarbi, kas stimulē prāta darbību, loģisko un arī abstrakto domāšanu. Tāpēc vecākiem noteikti vajadzētu bērnus iepazīstināt ar puzlēm, ja vēl tas nav izdarīts. Puzles bērniem veikalos pieejamas ļoti dažādas gan tematikas, gan sarežģītības ziņā. Tāpēc šoreiz nedaudz par to, kādas būs piemērotas puzles pašiem mazākajiem.

Pašiem mazākajiem bērniem piemērotās puzles ir salīdzinši vienkāršas, tām ir lielas detaļas un gabaliņus ir viegli satvert arī ar vēl ne tik veiklajām rociņām. Parasti arī šādām puzlēm nav pārāk daudz detaļu, jo maziem bērniem ir grūti ilgāku laiku noturēt uzmanību.

Puzles mazākajiem ietver ne tikai salikšanas prieku, bet arī iespēju apgūt kaut ko jaunu, nostiprināt jau esošās zināšanas. Piemēram, krāsas, formas, dzīvniekus un priekšmetus, burtus un ciparus.

Koka puzles ar puļķīšiem

Viens no izplatītiem pužļu veidiem, kas īpaši ērts tieši mazākajiem, ir koka puzles, kurās ir jāatrod pareizā vieta katram kauliņam. Puzle ir no koka, katram kauliņam piestiprināts mazs puļķītis, aiz kura bērns ērti var pārvietot kauliņus. Šādas puzles ir izturīgas, ilgi kalpo, ērti lietojamas, bērniem saprotamas, tāpēc viņiem patīk tās likt atkal un atkal.

Puzles ar pazīstamiem varoņiem

Mūsdienās bērni diezgan agri iepazīst multfilmu pasaules tēlus un varoņus. Viņiem jau var būt kāda iemīļotākā multfilma. Ražotāji piedāvā puzles arī ar šiem populārajiem tēliem. Tas noteikti palielina bērna interesi par puzli, tās salikšanu. Ja tajā integrēta arī kāda mācība, tad šāda puzle gan izglītos, gan bērnam ļoti patiks.

Grīdas puzles

Vēl viens mazākajiem bērniem piemērots veids ir grīdas puzles. Tās apvieno vairākas funkcijas — kalpo kā paklājs un košs spēļlaukums, kā arī to var izjaukt un salikt, nodrošinot bērnam nodarbes. Grīdas puzles pieejamas gan lielākos, gan mazākos izmēros, tāpēc varēs piemeklēt bērnam atbilstošāko variantu.

Tikai jāizvēlas labas kvalitātes grīdas puzles, kas ir sertificētas un atzītas par drošām bērnu veselībai. http://padomapirmsperc.lv/pirmo-reizi-parbauditas-kaitigas-vielas-bernu-gridas-puzles/.