Rūpes par vecākiem ir bērnu pienākums

aprupeVecāku pienākums ir aprūpēt savus bērnus, sniegt viņiem pajumti, siltumu, drošību, mīlestību, izglītību. Paiet gadi un bērni izaug, kļūst patstāvīgi un pamet “vecāku ligzdu”. Kādu laiku vecāki ir savos spēka un brieduma gados, bet tad jau tuvojas saviem zelta gadiem. Un tas ir brīdis, kad pieaugušajiem bērniem jāzina, ka tagad ir viņu pienākums parūpēties par vecākiem. Katrā ģimenē un situācijā tas var būt atšķirīgi, jo vieniem vecumā ir labāka veselība, citam ir hroniskas kaites, kāds varbūt palicis uz gultas.

Rūpes par saviem vecākiem, kuri jau iesoļojuši senioru vecumā, nebūt nav vieglas, bet tās šķiet pašsaprotamas, ja vien bērnībā un pieaugušā vecumā vecāku un bērnu attiecības bijušas labas un cieņpilnas. Saka jau, ka vecāki paši ar savu audzināšanu nosaka to, vai būs cilvēki, kas viņus vecumdienās aprūpēs un atbalstīs.

Praktiska palīdzība un atbalsts

Aizvest uz veikalu, uzkopt māju, sanest malku, izstaidzināt suni, nopirkt medikamentus, aizvest pie ārsta — tie ir tikai daži sīkumi, ko ikdienā var vajadzēt izdarīt savu vecāku labā. Ja seniori dzīvo atsevišķi, tad tas aizņem vairāk laika, jāievieš ikdienā papildu plānošana, pienākumi, kas jāsadala pieagušo bērnu un varbūt jau mazbērnu starpā.

Ņemt vecākus pie sevis

Tad, ja vecāku veselība vairs nav tik laba, ja vairs nav droši viņus atstāt vienus, vai tad, ja viens no vecākiem aizgājis aizsaulē, tad vislabāk ņemt vecākus dzīvot savā mājoklī. No praktiskās puses tas atvieglos ikdienu, bet psiholoģiskā ziņā ne vienmēr ir tik lieliski, jo veci cilvēki mēdz būt ar smagu raksturu. Pieaugušie bērni savu dzīvi un ikdienu veido pēc saviem uzskatiem, bet vecāki paliek vecāki — viņiem vienmēr ir vēlme “palīdzēt” ar padomiem, kas varbūt nemaz netiek gaidīti.

Tomēr, ja sirmais tēvs vai māte jau ir uz gultas, viņus piemeklējusi nepatīkama slimība, tad dzīvošana kopā ir tikai loģiska, jo tikai tad var pienācīgi viņus aprūpēt. Nereti ir nepieciešama aprūpe visu diennakti, ja cilvēks ir uz gultas, nevar pats veikt elementārākās ikdienas lietas, nodrošināt savu higiēnu.

Kā atvieglot seniora aprūpi

Kad gados vecs cilvēks ir uz gultas, ar ierobežotām kustību spējām vai ratiņkrēslā, tad tuviniekiem tas ir nopietns pārbaudījums, jo ir jāmeklē iespējas, kā visefektīvāk nodrošināt aprūpi.

Jāpielāgo telpas un jāpārliecinās, ka viss ir drošs. Tas attiecas uz kāpnēm, apgaismojumu, vannasistabu, virtuvi. Vislabāk arī izvēlēties speciālu gultu, kas piemērota gulošiem pacientiem. To varēs pacelt vajadzīgajā augstumā, pastiprināt medicīnas sistēmas, nodrošināties, ka seniors neizkrīt.

Higiēnu nodrošināt palīdzēs kvalitatīvās TENA preces, kas piemērotas dažādām nesaturēšanām, arī gulošiem pacientiem. Pieejami pieaugušo pamperi, ko ir ērti uzvilkt, kas saudzīgi ādai, novērš nepatīkamu aromātu. Piedāvājumā ir ne tikai pamperi, bet arī ikdienas ieliktnīši, uzsūcošās biksītes. Vairāk par produktiem var uzzināt tena.lv. TENA ražo ne tikai higiēnas preces, bet arī specializētus ķermeņa kopšanas līdzekļus, kas saudzē ādu, novērš izgulējumus utt. Meklējiet visas TENA preces senioru aprūpei lielākajās aptiekās!