Sākt biznesu var būt vienkāršāk, nekā jums šķiet

No idejas līdz pelnošam bisnezam ir tāls ceļš ejams. Vajadzīga arī drosme un apņēmība. Un, ja tas viss ir tiešām nezināms, tad var būt bailes riskēt un mesties jaunajā iekšā. Tāpēc varbūt daudzas dzīvotspējīgas un pat ļoti veiksmīgas idejas paliek nerealizētas, jo to autori izlemj neriskēt. Pārāk daudzi faktori viņiem var šķist biedējoši. Un mazajiem uzņēmējiem, kuri nevar atļauties algot grāmatvežu komandu, visticamāk, ka viens no biediem ir tieši grāmatvedības joma ar visām tām daudzajām atskaitēm, deklarācijām, mainīgajām nodokļu sistēmām. Uzņēmējam jājūtas kā ķīlniekam, jo katra viņa kustība ir zem lupas.

Te pie vainas noteikti ir arī cilvēku negatīvā pieredze saskarē ar valsts institūcijām, kas vairāk ir sodošas, ne palīdzošas un motivējošas.

Tomēr, ja pameklē informāciju un ieklausās citu uzņēmēju pieredzē, tad var uzzināt, ka katram ir iespēja izmantot palīgrīkus, kas var ievērojami atvieglot biznesa uzsākšanu, mazināt bailes pat par tik sarežģītu jomu kā grāmatvedība.

Mentori

mentorJau ilgāku laiku arī Latvijā tiek organizēta mentoru palīdzība jaunajiem uzņēmējiem, kā ietvaros var saņemt pieredzējušu vadītāju un biznesmeņu padomus, ieteikumus un vērtīgas atziņas, kas palīdzēs izvairīties no kļūdām, daudz veikmīgāk īstenot tik grūto, bet nozīmīgo biznesa sākuma posmu. Mentors nesniedz skaidras receptes un striktus padomus, bet palīdz jaunajam uzņēmējam pašam atras īsto ceļu, savu domāšanu vērsts auglīgā virzienā.

Tas ir zināšanu pārneses process, kas ļauj apzināt savu potenciālu, ātrāk īstenot biznesa ieceres, pirms tam vispār izprotot, vai izvēlētais virziens ir perspektīvs. Mentors vairākas stundas mēnesī velta, lai bez atlīdzības sniegtu konsultāciju kādam uzņēmumam. Tā ir ļoti vērtīga un visā pasaulē izplatīta prakse, kas veiksmīgi iesakņojusies arī Latvijā, lai stimulētu uzņēmējdarbības vidi.

 

Biznesa inkubatori

inkubators Vēl viena lieliska iespēja, ko ir vērts izmantot tiem, kuriem ir laba un dzīvotspējīga biznesa ideja, bet vajadzīgs atbalsts. Biznesa inkubatori ir atvērti visā Latvijā daudzās pilsētās. Inkubators piedāvā jaunajiem uzņēmējiem atbalsta mehānismus, kas ļauj samazināt riskus biznesa neveiksmei. Tā ir iespēja izmantot inkubatora telpas savam uzņēmumam, saņemt juridiskas konsultācijas un informatīvu atbalstu. Tas ir infrastruktūras un personāla apvienojums, kas ir ļoti vajadzīgs atbalsts tieši jaunajiem uzņēmējiem, kuriem vēl nav pieredzes šajā jomā. Jaunais komersants ar inkubatoru noslēdz līgumu, kas ietver visu palīdzību un atbalstu, kas inkubācijas periodā būs paredzēts. Tieši ar biznesa inkubatoru palīdzību var izaugt dzīvotspējīgs un ar attīstības perspektīvu apveltīs uzņēmums.

Bezmaksas grāmatvedības programma

grāmatvedība Nelieliem un vidējiem uzņēmējiem noderīgs rīks biznesā noteikti būs bezmaksas grāmatvedības programma, kas ļauj pēc iespējas vienkārši un precīzi paveikt visu, ko likumdošana uzņēmējam atbilstoši viņa saimnieciskās darbības veidam ir paredzējusi uzskaitīt, iesniegt un iereģistrēt.

Bezmaksas grāmatvedības programma arī ļauj samazināt izdevumus kas jāvelta administrācijas nodrošināšanai. Šajā ziņā iecienīta ir bezmaksas grāmatvedības programma Ekonts.lv, kas ir lietojama tiešsaistē, tāpēc izmantojama jebkurā vietā un laikā. Ekonts.lv  bezmaksas grāmatvedības programma izveidota tā, lai būtu viegli saprotama ikvienam, tajā vienmēr būtu visas aktualitātes no likumdošanas. Ar programmas palīdzību var izrakstīt rēķinus, aprēķināt algas, iesniegt vajadzīgās atskaites uzraudzības institūcijās.

Un Ekonts.lv lielā priekšrocība ir arī tā, ka lietotājiem vienmēr ir pieejamas zinošu speciālistu konsultācijas gandrīz jebkurā diennakts laikā. Tas sniedz lielu drošības sajūtu jaunajiem uzņēmējiem, kuri vēl arī varbūt neorientējas likumdošanā un tik labi nepārzina arī programmu, kas sākumā var šķist sarežģīta.

Tāda bezmaksas grāmatvedības programma kā Ekonts.lv tiešām ir labs ieguvums ikvienam uzņēmējam, kurš sācis savu ceļu biznesa pasaulē, jo tas ļaus saglabāt kārtību un skaidrību dokumentācijā jau no pašas pirmās uzņēmuma pastāvēšanas dienas.