Sieviete – esi TU pati

atputaMūsdienu sieviete ir unikāla. Un tas nav tikai pamudinājums sava pašvērtējuma pacelšanai. Padomājiet paši – mēs strādājam, bieži vien ne vienā darbā vien, rūpējamies par mājas soli, par ģimeni, pašas par sevi.

Bet, vai mums tiešām ir pietiekoši daudz laika, lai parūpētos par sevi? Mēs steidzam no rītiem sapucēties, lai izskatītos pienācīgi dodoties savās ikdienas gaitās. Bet vai mēs esam atpūtušās, vai starojam pašas par sevi vai tikai dēļ uzklātās kosmētikas?

Katra sieviete ir pelnījusi atpūtu. Es nerunāju tikai par grezniem ceļojumiem un dārgiem SPA. Es runāju par laiku, kas veltāms tikai sev. Dvēseles atpūtināšana. Kaut arī šķiet, darba ir tik daudz, ka nespēj izbrīvēt ne pusstundu, ir iespējams atpūsties pat vairākas reizes dienā. Jautāsiet – KĀ?

Pastaigas. Dodieties pastaigās. Vienatnē, bez mūzikas un bez noteikta mērķa. Kaut pusstundu ilga pastaiga liks iekustēties prātam un padomāt par lietām, kas sakrājušās, par kurām nav laika domāt ikdienas steigā. Paskatieties sev apkārt – ieraudzīsiet tik daudz sīkumu, ko palaižat garām savā skrējienā. Pasmaržojiet ievas zaru, kas svaigi izplaucis, ieklausieties tajā, kā dzied putni. Arī tā ir atpūta. Un tai pat laikā fiziska slodze, kas tikai nāks par labu jūsu ķermenim un garam.

Iegādājieties grāmatu, kas uzrunā. Pat ja ikdienā neesat lasīšanas fanāte, pamēģiniet izlasīt no vāka līdz vākam vismaz vienu grāmatu. Ticiet man, ja trāpīsies pareizā grāmata, jums patiks. Lasīšana ir labākais veids, kā atslēgties no ikdienas steigas un ligām. Lasot jūs kaut uz brīdi nokļūsiet citā realitātē, citā pasaulē, palūkosieties, kā sokas citiem cilvēkiem, iespējams, pat kādā tāl tālā pagātnē. Un, protams, lasot jūs izglītosiet sevi, izkopsiet savas runasprasmes un valodas bagātību.

Nebaidieties no ārsta apmeklējumiem savā ikdienā, pārvērtiet tos par atpūtas daļu. Jums paredzēts ikgadējais ginekologa apmeklējums? Ja iespējams, paņemiet brīvu visu dienu, nevis pie ginekologa skrieniet pa taisno no darba, sakreņķējusies un nogurusi. Apvienojiet labāk ginekologa apmeklējumu ap mierīgu pasēdēšanu āra kafejnīcā, kafijas malkošanu un gardu smalkmaizīti. Kāpēc ne? Ja no rīta veltījāt laiku pastaigai, smalkmaizīti esat nopelnījusi!

Kad esat mājās pavisam viena, izslēdziet visas skaņas, kas rūc jums apkārt – TV, radio, visu, kas skan fonā. Ko jūs dzirdat tagad? Sevi. Ieklausieties ik pa laikam sevī, klusumā, izbaudiet mieru.

Kas ir svarīgākais, lai patiktu ne tikai citiem, bet arī sev pašai – esi TU, individualitāte, kādu pazīst tikai paši tuvākie, ģimene. Un svarīgi atcerēties – VISIEM nekad neizpatikt, lai kā arī censtos. Apkārtējie vienmēr novērtē patiesumu, cilvēkus, kas apzinās savu ES un neslēpj savu īsto seju. Tomēr, vai rādīt visiem savu būtību? Varbūt tomēr labāk pašķirot, pret ko attiekties pozitīvi, pret ko nedaudz vēsāk.

Atpūtusies sieviete ir laimīga sieviete. Un atpūtai laiku var atrast vienmēr. Kaut piecpadsmit minūtes dušā, uzliekot sejas masku un skrubi, pastāvot nedaudz ilgāk zem sev tīkamas dušas, izbaudot ūdeni… Un kādā brīvdienas rītā vienkārši nekautrējieties palūgt vīram kafiju gultā vai brokastis. Tāpat vien, lai būtu pārmaiņas.

Mēģināsim neradīt sev apkārt rutīnas mākoni. Iepriecināsim savus mīļos un tad viņi iepriecinās arī mūs! Jo dots devējam atdodas un karma vienmēr ir tepat blakus. Nopirksim to dārgo žurnālu glancētos vākos un šokolādi – tikai sev. Jo mēs taču esam tā vērtas!