Vai tu jau zini, kā pavadīsi vasaru?

vasaraLai gan pavasaris ir tikko sācies, es jau domāju par vasaru. Esmu īsts vasaras cilvēks. Tie ir mēneši, ko gaidu ar lielu nepacietību, tāpēc to plānošanā nekad nepaļaujos uz nejaušību un notikumu dabisko gaitu. Es jau laicīgi visu esmu sakārtojusi tā, lai varētu vasaru pavadīt tieši tā, kā vēlos.

Ko tad es parasti daru? Manai vasarai ir daži neatņemami elementi, kurus cenšos īstenot katru gadu. Visu sava atvaļinājuma kapacitāti atstāju uz vasaru, lai paspētu būt tur, kur vēlos.

Uzreiz pieminēšu, ka vasarā un atvaļinājumā es nebraucu ceļojumos uz ārzemēm, jo man ļoti patīk Latvijas vasara, tāpēc negribu to nokavēt, jo bieži vien labo laika apstākļu nav tik daudz, cik gribētos.

Laukos pie vecākiem

Jau maija beigās man ir paradums sakrāmēt somu un no galvaspilsētas doties uz saviem tālajiem laukiem pie vecākiem — izbaudīt pieneņu pļavas, īsto un svaigo zaļumu, pirmos salātus no mammas siltumnīcas un reibinošās smaržas no ziedošajām ābelēm. Lauki manā vasarā periodiski ir visu laiku, jo gribu kārtīgi pieēsties visu to, ko manas mammas čaklās rokas paspēj izaudzēt.

Nedēļa kādā kempingā

Viena no atvaļinājuma nedēļām noteikti paiet kādā kempingā vai atpūtas vietā. Man patīk baudīt jaunas vietas, paceļot pa Latviju. Tad nu izvēlos kādu vietu un tur gan lasu, gan meditēju, gan sportoju, gan baudu dabu, gan apskatu, kas ievērības cienīgs.

Pāris laiskas dienas pie jūras

Nav tā, ka esmu liela jūras fane, bet dažreiz jau vajag, jo jūrai jau ir tāds īpašs spēks. Tāpēc dažas dienas pavadu pie jūras. Ne tur, kur ļaužu pūļi, bet gan tur, kur tāds mierīgāks, pat nedaudz skarbāks. Man patīk Kurzemes jūrmala, iecienīta vieta ir Akmeņrags.

3 dienu randiņš ar draudzenēm

Draugi man ir svarīgi, it īpaši savas draudzenes, kuras ikdienas skrējiena dēļ satieku reti. Kur nu vēl tā, lai visas spētu sanākt kopā vienā reizē. Tāpēc jau kādu laiku mums ir tradīcija vasaras vidū satikties uz trīs dienām kādā jaukā vietā un izklačot visu, izdzert daudz šampanieša, izstāstīt un noglabāt noslēpumus, sasmelties draugu sajūtu nākamajam gadam.

Jums droši vien rodas jautājums, kā varu viena atvaļinājuma laikā to paspēt. Bet jau katrā nedēļā ir divas brīvdienas, kurās var daudz paspēt. Un mana lielā priekšrocība ir darbs pie datora un no mājām. Varu strādāt jebkurā vietā, jo esmu pašnodarbinātā. Man tikai vajadzīgs labs internets un savs uzticamais dators. Mans palīgs ir arī bezmaksas grāmatvedības programma ekonts.lv, kas ļauj visu birokrātisko pusi organizēt no jebkuras vietas — no mammas dārza vai Akmeņraga pludmales.